Yardım

 PELiNSUTEKSTİL.COM ´DAN NASIL ALIŞVERİŞ YAPILIR?


 

Sitemizden bir ürün beğendiğinizde ve ürünü sipariş vermek istediğinizde ürün resminin sağ tarafında bulunan numara alanından almak istediğiniz ayakkabı numarasını seçiniz. Daha sonra numara alanının hemen altında yer alan SEPETE EKLE butonuna tıklayınız. Butona tıkladıktan sonra sistem sizi otomatik olarak alışveriş sepetinize yönlendirecektir.

 

Sepetinizde, ürüne ait fiyatlandırma detayları görüntülenecektir. Devam etmek için ALIŞVERİŞİ TAMAMLA butonuna tıklayınız.

 

Karşınıza üye giriş sayfası gelecektir. Eğer daha önce sitemize üye olduysanız sol bölümde bulunan KULLANICI GİRİŞİ kısmına e-mail ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Üyeliğiniz bulunmuyor ise sağ bölümde bulunan YENİ ÜYE bölümüne bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz. Bu bölümde TURUNCU YILDIZ ile belirtilen alanlar, doldurulması zorunlu alanlardır. Diğer alanları dilerseniz boş bırakabilirsiniz.

 

Üye girişi yaptıktan sonra karşınıza ADRES BİLGİ ekranı gelecektir. Fatura adresi olarak kullanılmak üzere adres defterinizden bir adres seçiniz veya yeni bir adres kaydı ekleyiniz.

 

Alt bölümde siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz kargo adresini seçebileceğiniz alan bulunmaktadır. Buradan istediğiniz adresi tercih edebilirsiniz. Fatura Adresine Gönder bölümünü tıkladığınızda mevcut adresiniz üzerinden işlem gerçekleşecektir. Başka bir adrese göndermek için Başka Adrese Gönder bölümünü tıklayınız ve yeni bir adres kaydı oluşturunuz.

 

Altta bulunan DEVAM butonuna tıklayınız. Böylece ÖDEME sayfasına yönlendirileceksiniz.

 

Kredi kartı ile ödemeyi seçtiğiniz takdirde kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz bir sayfa gelecektir. Kart bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiğinizde, eğer anlaşmalı bankalarımızdan birinin kartını kullanıyor iseniz kullanılabilir taksit seçenekleri sağ bölümde listelenecektir. Siparişinize ait özeti sağ kolonda bulabilirsiniz. Taksitli veya peşin ödeme seçeneklerinden birini tercih ettikten sonra SİPARİŞİ ONAYLA butonuna tıklayabilirsiniz.

 

Karşınıza siparişinizin alındığına dair bilginin verildiği ve siparişe ait detayların bulunduğu bir sayfa gelecektir. Sipariş onayının çıktısını bu sayfadan alıp, sipariş numaranızı kaydederek siparişinizi izleyebilirsiniz.

 

Kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmişseniz banka tarafından ödemenize onay verilip verilmediği, onay verilmediyse neden verilmediğine ait bilgiler gösterilecektir. Onay verilmemiş ise buradan ödeme adımlarına geri dönerek yeniden ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Onay verilmiş ise siparişiniz otomatik olarak işleme alınacak ve en kısa sürede ürünleriniz kargoya teslim edilecektir.