Teslimat Şartları

Siparişim ne zaman teslim edilecektir?
Siparişinizin size teslim edileceği tarihi ‘Hesabım’ bölümünden ‘Siparişlerim’ segmesinden takip edebilirsiniz.
SiSiparişiniz size söz verdiğimiz tarihte teslim edilemezse ödediğiniz kargo bedeli hediye çeki olarak hesabınıza tanımlanacaktır.

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderiliyor?
Pelinsu Tekstil, kargo gönderimlerinde Yurtiçi Kargo ile çalışmaktadır. Siparişilerinize ait kargolar Yurtiçi Kargo aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir

Sipariş adresimde bana ulaşılamazsa başkasına teslimat yapılabilir mi?
Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahısa teslim edilir. Kargo şubesinden mal/ürün teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda bir yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.


Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?
Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölgelerden belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.


Yurt dışına teslimat yapıyor musunuz?
Sadece Türkiye sınırları içerisindee belirtilen adreslere teslimat yapılmaktadır.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim? İade bedelim ne zaman kredi kartıma geri ödenir?
Siparişinizi sitemizin iletişim bölümünden bize mesaj göndererek ya da dilerseniz  0.312. 431 0071 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak iptal edebilirsiniz. İadeniz aynı gün içerisinde kredi kartınıza yapılır.


Siparişi oluşturmadan önce sepetime farklı markalardan ürünler ekleyebiliyor muyum?
Siparişinizi oluşturmadan önce sepetinize dilediğiniz kadar farklı markalardan ürünler ekleyebilirsiniz.

iparişim hasar görmüş / kırık geldi. Ne yapmalıyım?
Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer.  Dolayısıyla, ürünlerimizin hasarlı gönderimi önlenmiş olur. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas olan ürünlerde, taşıma sırasında oluşabilecek problemler nedeniyle hasar oluşabilir.
Böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;
 
Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
 
 
Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.
 
Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü Pelinsu Tekstil.com’a gönderdiğinizde ürün değişim ya da iade işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.